İğneada Yol Tarifi - Nasıl Gidilir

İğneada tatil yöresine ne kadar mesafede olduğunuzu gösteren, İğneada ulaşımı hakkında bilgi veren, İğneada yolculuğu ile ilgili görüşlerinizi paylaşabileceğiniz İğneada tanıtım sayfası.
 
 
Otobüslerle veya kendi aracınızla gelebileceğiniz İğneada'ya İstanbul'dan İstanbul-Saray-Vize-Poyralı-Demirköy-İğneada istikametini kullanarak ulaşabilirsiniz.

İstanbul'a 224 km, Kırklareli'ye 98 km ve Demirköy'e 26 Km uzaklıktadır İğneada.

  • Tekirdağ İğneada arası yaklaşık 157 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 2 saat 10 dakika kadar sürmektedir.
  • İstanbul İğneada arası yaklaşık 224 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika kadar sürmektedir.
  • Ankara İğneada arası yaklaşık 675 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 9 saat 15 dakika kadar sürmektedir.
  • İzmir İğneada arası yaklaşık 785 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 12 saat kadar sürmektedir.
İğneada tatilinize ne kadar mesafede olduğunuzu görmek için aşağıdaki harita uygulamasını kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken çok basit. İğneada için nereden yola çıkacağınızı "hareket noktası" alanına yazın ve sonra "yol tarifi al" butonuna tıklayın.
 
 
 
 
Hareket Noktası :     Varış Noktası : İğneada
 
Gezgin Yorumları
 
Harika bir doğa. harika bir deniz. Allah'ın bize verdiği en güzel yerlerinden bir yer. Allah'a sonsuz şükürler olsun, emeği geçen herkese teşekkürler.
Yakup Akarer l 28 Haziran 2014, Cumartesi 16:44 l  
 
Tek kelimeyle pislik pislik pislik, her şey ateş pahası. Gidenleri yolunacak kaz gibi görüyorlar. Yollar berbat. Her taraf çöplük. Evinizde oturun daha iyi, hiç değilse moraliniz bozulmaz. Deniz tehlikeli, dalgalı, sırf yosun. Hiç mi insan sahildeki demirleri boyamaz. Her yer pas içinde. İğneada'ya gidip para harcayacağınıza Ege'ye ya da Akdeniz'e gidin derim. Yemin ederim ki Allah'tan A 101, Migros, Bim var. Yoksa onlar da olmasa her şey on katı fiyat. Beğenmiyoruz ama gözünü seveyim İstanbul'un. Harika bir yer. Bu yorumu özellikle İğneada'ya gidecekler okusun, aah bir de şu orada yaşayan insanlar okur da biraz temizlik nedir öğrenirler.
Fatihli l 25 Haziran 2014, Çarsamba 23:36 l  
 
İğneada harika bir yer, deniz orman mükemmel. Özellikle de orman mükemmel, sonra insanları da çok kaliteli - zaten tüm Trakya için geçerli bu düşüncem. (Trakyalı değilim sadece birkaç kez tatil gezi amaçlı gezdim Trakya'yı, gerçekten insanı çok kaliteli)- ama alt yapısal gelişim sıfır sıfır sıfır, ama yine de tekrar görmek isterim.
ŞEVKET TEKİN l 21 Şubat 2014, Cuma 14:08 l  
 
Halkı çok paragöz, ellerine düşme.
ufuk kara l 15 Şubat 2014, Cumartesi 18:42 l  
 
Yolları biraz kötü. Acemi söförler icin virajlı tek şerit. Denizi enfes denilebilecek kadar var. Doğanın tüm güzellikleri var, güzel bir yer ama belediyesi sıfır. Parklar pis, yollar pis, belediye az ilgilense yerleşim artar. Turizm geride kalmış. Denizi güzel ama.
tarık l 11 Ağustos 2013, Pazar 15:15 l  
 
Doğal güzelliklerine diyecek yok. Ormanı, denizi... Ama arada kalan birçok şey çok kötü. Turizm gelişmemiş, oteller, moteller, pansiyonlar dökülüyor ve çok pis. Apartlar nispeten daha temiz ve yeni. Ama tabii yemekle uğraşmak istemiyorum diyorsanız da pis ve pahalı otellere razı geleceksiniz demektir. Denize girmek dışında yapacak şey çok kısıtlı. Genel yerleşim görüntüsü çirkin ve karmaşık. Belediye hizmeti sıfır. Parklar dökülüyor adeta. Bir düzenleme gerekli. Bu doğal güzellikler hakkıyla değerlendirilmeli. Otobüs firmaları köy otobüsü gibi işliyor. Köylere kadar giriyor, yolcular aynı anda iki kişiye satılan koltuk numaraları yüzünden kavga ediyor. Bunları görmeden tatil yapmak istiyorum diyorsanız özel aracınızı alacaksınız, sabah ve akşam denize gireceksiniz, arada da atlayıp ormanı gezeceksiniz. O kadar işte... Turizm anlayışı gelişmeden olmayacak.
sakine yalçın l 11 Temmuz 2012, Çarsamba 15:45 l  
 
İğneada harika bir yer, tesadüfen aklımıza geldi de gittik. Çok memnun kaldık, İğneada'nın içinde değil merkeze yaklaşık 4 km uzaklıkta İğneada Limanköy'de kaldık. Muhterem Hanım'ın muhteşem deniz manzaralı pansiyounda çok sıcak insanlar, hele Asya adında bir kızları var evlere şenlik. Tam bir bal kaymak, ye ye doyma, köyün içi burası, sabah koca koca ineklerle yolda karşılaşabilirsiniz. Muhteşem bir huzur, inek değil köy havası. :)) Daha sonra da İğneada sahilini değil Beğendik sahilini kullandık, burası da İğneada Limanköy'e 14 km. İyi geziler Gülhan / İstanbul
gülhan bektaş l 6 Temmuz 2012, Cuma 08:31 l  
 
 
Peki İğneada hakkında sen neler düşünüyorsun?

En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Tatilinizde uzun bir doğa yürüyüşü ile gününüzü geçirmek istiyorsanız Polonezköy Otelleri sayfasını inceleyin.

Doğanın kucağında bir güne uyanmak için Sapanca Butik Otelleri hakkında detaylı bir araştırma yapın.

Bodrum tatilinizde nerelerde yemek yenilir? Bodrum'da yemek yenilecek yerler sayfamızda gezgin görüşlerini okuyun, siz de tavsiyede bulunun.

Seyahat Tüyoları